کد خبر: ۱۷۰۱
دختر ۲۰ ساله هندی که در گروهی در شبکه اجتماعی «واتس‌اپ» اعلام کرده بود که مسلمانان را دوست دارد، به دلیل فشارهای تندورهای هندو مجبور به خودکشی شد.
تعداد بازدید: ۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴ - 10 January 2018
به نقل از پایگاه خبری IBTimes؛ دانیاشری، دانشجوی سال اول رشته کارشناسی بازرگانی، پس از آنکه در گروهی در واتس‌اپ اعلام کرد که مسلمانان را دوست دارد، حرف‌هایش به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و اعضای گروه‌های تندروی هندو شروع به فشار آوردن به وی کردند.

این افراد با فشار آوردن، آزار و اذیت و تهدیدهای مکرر این دانشجوی جوان، سبب شدند که وی جان خود را در صحنه‌ای که به خودکشی شبیه است، از دست بدهد.

برخی اعضای این گروه‌های سیاسی تندرو در حال حاضر از سوی پلیس دستگیر شده و تحقیقات در مورد مرگ این دختر جوان و افراد دخیل در آن ادامه دارد.

مادر این دختر می‌گوید: روز چهارم ژانویه، مردی که خود را «سانتوش» می‌نامید با تماس‌های مکرر دخترش را تهدید کرد. فردای آن روز نیز گروهی دیگر به خانه آن‌ها آمده و دخترش را تهدید کردند.

دو روز بعد، این دختر وقتی در خانه تنها بوده دست به خودکشی می‌زند و در نامه‌ای برای خانواده‌اش می‌نویسد که تحمل تهدیدهای فعالان سیاسی هندو و تهمت‌های آنان در مورد ارتباط نامشروع با یک مرد مسلمان را ندارد.

موج مسلمان‌ستیزی در سال‌های اخیر به ویژه پس از روی کار آمدن حزب ملی‌گرای «بهارتیا جاناتا» شدت گرفته است/.

نام:
ایمیل:
* نظر: