کد خبر: ۱۶۸۹
مدیرکل مرکز بین‌المللی استاندارد و گواهینامه «حلال» شورای مفتيات روسيه اظهار کرد: طی دو یا سه سال آینده ۷۵ تا ۸۰ درصد گوشت مرغ صادراتی این کشور به خارج، از نوع حلال خواهد بود.
تعداد بازدید: ۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵ - 09 January 2018
http://ikna.ir/files/fa/news/1396/10/19/755746_412.jpg
به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در روسیه؛ «حیدر عزیزاف»، مدیر کل مرکز بین‌المللی استاندارد و گواهینامه حلال شورای مفتیات روسیه اظهار کرد: جهت‌گیری و سیر صادرات مواد خوراکی و محصولات کشاورزی فدراسیون روسیه به کشورهای آسیایی، شرایطی را ایجاد کرده است که در سال‌های اخیر، سهم صادارت محصولات حلال گوشت مرغ به ۷۵ تا ۸۰ درصد رسیده است.

حیدر عزیز‌اف افزود: طی دو سه سال آینده ۷۵ تا ۸۰ درصد گوشت مرغ صادراتی به خارج، از نوع حلال خواهد بود. ما این محصولات را به کشورهای جهان عرب و مسلمان صادر خواهیم کرد.

وی با بیان این‌که مرکز استاندارد و گواهی حلال در حال مذاکره و تعامل با این کشورها است، تصریح کرد: مسئولان مربوطه در این کشورها از کیفیت و قیمت محصولات ما اظهار رضایت دارند؛ بسیاری از آنان قصد دارند که نقش دیگر صادرکنندگان از قبیل برزیل را کاهش دهند.

به گفته حیدر عزیزاف صادارت گوشت مرغ حلال در سال ۲۰۱۵  به میزان ۱۵ هزار تن و در سال ۲۰۱۶- ۲۸ هزار تن بوده است. وی تأکید کرد که در سال جاری این شاخص به بیش از ۴۵ تن افزایش خواهد یافت.

مدیرکل مرکز بین‌المللی استاندارد و گواهی حلال این امر را مورد تأیید قرار داد که به منظور صادارت محصولات حلال به کشورهای اسلامی باید درخواست‌ها و مطالبات مرتبط با نوع گوشت و شرایط آن بر اساس معیارهای این کشورها را در نظر گرفت/.

نام:
ایمیل:
* نظر: