نمایشگاه «مکاشفه؛ سه سفر به دنیای درونی شیعه» ۲۱ دی‌ماه در موزه هنرهای اسلامی دانشگاه بامبرگ آلمان برگزار می‌شود.
تعداد بازدید: ۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱ - 08 January 2018
به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در برلین؛ مجموعه عکس‌های مذهبی «هانس گئورگ برگر»( Hans Georg Berger) از اماکن شیعی در شهرهای اصفهان، قم و مشهد به همراه آثاری از نخستین عکاسان ایرانی در نمایشگاهی با عنوان «مکاشفه؛ سه سفر به دنیای درونی شیعه از ۲۱ دی‌ماه(۱۱ ژانویه ۲۰۱۸) در موزه هنرهای اسلامی دانشگاه بامبرگ( Bamberg) به نمایش عموم گذاشته می‌شود. این نمایشگاه تا ۲۵ فروردین سال آینده(۱۴ آوریل ۲۰۱۸) ادامه دارد.

از سال ۲۰۰۸ مجموعه موزه هنرهای اسلامی بامبرگ با عنوان «موزه دانشگاه» زیر نظر دانشگاه بامبرگ فعالیت می‌کند. این مجموعه برای آموزش دانشجویان رشته‌های تاریخ هنر و باستان‌شناسی دانشگاه بامبرگ استفاده می‌شود و دانشجویان می‌توانند برای بحث‌های کیفی و تحقیقات خود از آن استفاده کنند.

همچنین دانشجویان دکتری و دانش‌پژوهان سراسر جهان می‌توانند برای مطالعات خود درباره تاریخ هنر و فرهنگ در جهان اسلام از اطلاعات موجود در این مجموعه بهره گیرند.

به گزارش سایت این موزه، در نمایشگاهی که با عنوان «مکاشفه؛ سه سفر به دنیای درونی اسلام شیعه» در این موزه برگزار می‌شود، تصاویر هانس گئورگ برگر از اماکن شیعی به همراه مستنداتی که تاکنون منتشر نشده است و آثار عکاسان شاه از تاریخ ۱۷۸۱ تا ۱۹۰۶ که از آرشیو کاخ گلستان به دست آمده، به نمایش گذاشته خواهد شد.

این تصاویر پیش از این در کتابی با عنوان مکاشفه و تماشا منتشر شده بود. در این کتاب عکس‌های سفر ناصرالدین شاه به عتبات متعلق به ۱۵۰ سال قبل، عکاس‌های ویژه مظفرالدین شاه مربوط به ۱۱۰ سال قبل و همچنین سفرهای عکاس مشهور و معاصر آلمانی هانس گئورگ برگر به حوزه‌های علمیه شیعه در شهرهای مختلف آلمان به چاپ رسیده است/.

نمایشگاه «سه سفر به دنیای شیعه» در دانشگاه بامبرگ

نام:
ایمیل:
* نظر: