کد خبر: ۱۶۷۴
ائتلاف «بدون تفاوت» توسط مارتین گرمر، کشیش کلیسای یادبود پروتستان در آلمان تأسیس شده و خواستار رفتار منصفانه با مسلمانان و اسلام است.
تعداد بازدید: ۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴ - 08 January 2018
http://www.ikna.ir/files/fa/news/1396/10/18/755312_172.jpg
به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در برلین؛ نمایندگان اجتماعات مردمی، کلیساها و جوامع ایدئولوژیک درباره روحیه ضد اسلامی در آلمان هشدار می‌دهند و خواستار تعامل مناسب با مسلمانان و اسلام هستند.

ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ حدود ۶۰ امام جماعت در مقابل کلیسای یادبود برلین ایستاده بودند و گل رز در دست داشتند. آن‌ها شرکت‌کنندگان در «رژه مسلمانان» بودند.

این امامان خود را به عنوان سفیران صلح معرفی کردند و می‌خواستند علامت ضد تروریسم را که به نام مذهبشان گره خورده بود، نشان دهند. در میان آن‌ها محمد طه صبری، امام مسجد «دارالسلام» در ناحیه «نوی کلن» برلین حضور داشت.

شش ماه بعد، مارتین گرمر، کشیش کلیسای یادبود پروتستان در برلین ائتلاف «بدون تفاوت»(اتحاد بدون تفاوت) را تأسیس کرد، این ائتلاف که با حضور غیرمسلمانان تشکیل شده است، خواستار رفتار و همکاری منصفانه غیر مسلمانان با مردم مسلمان و اسلام است.

در ابتدای سال ۲۰۱۸ ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد که سیاستمداران، رسانه‌ها و دولت نباید با مسلمانان رفتار متفاوتی داشته باشند و در این بیانیه خواست که پرونده افراد در همه شرایط درست بررسی شود، همچنین برخورد با افراد مسلمان نباید اغراق‌آمیز باشد یا به دلیل ارتباط با اسلام به صورت بدبینانه بررسی شود.

ائتلاف همچنین از این واقعیت انتقاد کرد که در رسانه‌ها، سخنرانی‌ها و فعالیت‌های سیاسی، استانداردهای مختلفی برای مسلمانان تعیین شده است؛ این در حالی است که سایر جوامع مذهبی و گروه‌های اجتماعی آزادتر از مسلمانان هستند.

اتحاد بدون تفاوت همچنین تأکید دارد که حقوق برابر برای همه باید وجود داشته باشد و این حقوق نباید با دو بعد اندازه‌گیری شود. علاوه بر این لازم است با مسلمانان صحبت شود، نه اینکه بدون حضورشان آن‌ها را قضاوت کنند.

از جمله امضاکنندگان این بیانیه می‌توان به مدیر سابق محافظت قانون اساسی براندنبورگ، رئیس دادگاه، نمایندگان جوامع مذهبی و ایدئولوژیک و همچنین کارآفرینان اشاره کرد.

مارتین گرمر می‌گوید: اغلب، اخبار درباره مسلمانان به راحتی منتشر می‌شود، بدون اینکه کاملا به درستی آن آگاه باشیم. در کل برچسب به مسلمانان بسیار سریع زده می‌شود. رسانه‌ها اخبار را از هم می‌گیرند.این اتفاق خطرناک است.

گرمر همچنین از تابستان سال گذشته با سایر گروه‌های موافق و مخالف مسلمانان دیدار کرد. تمرکز او بر روی این پرسش بود که چه کاری می‌توانیم برای ارتباط بهتر انجام دهیم؟ ائتلاف«بدون تفاوت» در این زمینه پیشرفت داشته است و امسال با بیانیه جدید خواستار رفتار مناسب و همکاری بیشتر با مسلمانان شده است/.

نام:
ایمیل:
* نظر: