کد خبر: ۱۶۶۸
رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان با انتقاد مجدد از نواز شریف تاکید کرد: اگر ما در سال‌های قبل از آمریکا وام و قرض دریافت نمی‌کردیم، اینک مجبور نبودیم پیش روی واشنگتن سر خم کرده و با ذلت برخورد کنیم.
تعداد بازدید: ۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸ - 07 January 2018
https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/06/04/1396060408320540111749934.jpg
به نقل از اکسپرس نیوز، عمران خان در جلسه همگانی خود مردم شهر چکوال را مخاطب قرار داده و اوضاع سیاسی و اقتصادی پاکستان را فاجعه بار دانست.

رهبر حزب تحریک انصاف تصریح کرد: مردم پاکستان دیگر فریب حیله و فریب نواز شریف را نخواهند خورد و وی باید برای 300 میلیارد روپیه‌ای که اختلاس کرده حساب پس دهد.

وی با انتقاد از شیوه برخورد نواز شریف پس از رد صلاحیت توسط دادگاه عالی پاکستان گفت: وی به جای اینکه از رفتار زشت خود شرمنده باشد شروع به متهم کردن ارتش و دادگاه عالی پاکستان کرده است.

وی گفت: سفر نواز شریف به عربستان برای این بود که او به آل سعود التماس کرده و از آنان کمک بگیرد.

عمران خان افزود: اگر ما در سال‌های قبل از آمریکا وام و قرض دریافت نمی‌کردیم، اینک مجبور نبودیم پیش روی واشنگتن سر خم کرده و با ذلت برخورد کنیم، اینک من تنها با 200 سیاستمدار با ایمان پاکستانی جدید خواهم ساخت.

کاپیتان سال‌های دور تیم ملی کریکت پاکستان افزود: تا زمانی که یاد نگیریم مشکلات را نباید با گرفتن قرض‌های خارجی حل کرد، بحران در کشور ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد: تنش‌هایی که آمریکا اخیرا به آن دامن می‌زند فقط به این دلیل است که پاکستان را عامل ناکامی‌های خود در افغانستان معرفی کند.

وی گفت: حملات متعدد آمریکا به مناطق مرزی پاکستان باعث سرگردانی و ایجاد خسارت‌های فراوان برای ساکنان مناطق قبایلی شده است.

در حالی که کمتر از پنج ماه به انتخابات سال آتی پاکستان مانده است عمران خان و تحریک انصاف یکی از جدی‌ترین گزینه‌ها برای پیروزی در انتخابات است.

اگر عمران خان بتواند پیروز انتخابات باشد برای نخستین بار فردی غیر از دو حزب مسلم لیگ و حزب مردم توانسته بر کرسی قدرت در پاکستان تکیه بزند.


نام:
ایمیل:
* نظر: