کد خبر: ۱۶۶۳
شبکه تلویزیونی سی ان ان به دنبال واکنش های تند دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به انتشار کتاب 'آتش و خشم در کاخ سفید' با تمرکز بر رفتارهای وی گزارش داد: روانپزشکان علائم مشکل سلامتی روان در ترامپ را مشاهده می کنند و معتقدند که وی باید از جنگ افزار به دور نگاه داشته شود.
تعداد بازدید: ۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴ - 07 January 2018
http://img8.irna.ir/1396/13961017/82788397/n82788397-72096932.jpg
سی ان ان روز یکشنبه با بیان این مطلب افزود: رفتارهای رئیس جمهوری آمریکا به انتشار کتاب 'مایکل وولف' (MichaelWolff) توجه کارشناسان و متخصصان را بخود جلب کرده است طوری که مورخ و مدیر سابق 'موزه و کتابخانه ریاست جمهوری نیکسون' به انتقاد از رفتار خشمگینانه ترامپ پرداخت.
'تیم نافتالی' (Tim Naftali) در این باره به سی ان ان گفت: نیازی به انتشار این کتاب برای برملا کردن رفتار ناهنجار دونالد ترامپ نبود، رئیس جمهوری آمریکا به جای نادیده گرفتن این کتاب، در عوض بطور مستقیم به آن حمله کرد زیرا وی نمی تواند خود را کنترل کند.
سی ان ان در ادامه گزارش داد: در جلسه کمیته بهداشت کنگره که در اوایل ماه دسامبر گذشته برگزار شد، جمعی از نمایندگان دمکرات و جمهوریخواه حضور یافتند که در آن نظر روانپزشک درباره سلامت رفتاری و فکری دونالد ترامپ را جویا شدند.
این رسانه آمریکایی افزود: دراین جلسه توجیهی پرسش های جدی از سوی نمایندگان درباره رفتارهای رئیس جمهوری و اینکه آیا وی مناسب این مقام است مطرح شد. دراین جلسه روانپزشک 'بندی لی' Bandy X Lee از دانشگاه 'یل' به آنها گفت که علائمی از آشفتگی، ناراحت شدن سریع در برابر حقایق و ناپایداری رفتاری در رئیس جمهوری دیده می شود.
'جامئی راسکین' (Jamie Raskin)نماینده دمکرات که در این جلسه حضور داشت به سی ان ان گفت: روانپزشکان درباره سلامت فکری ترامپ به ما گفتند که در وی علائم 'پارانوید'، 'توهم' و 'انزوا' دیده می شود و برای درمان چنین افرادی باید آنها را محدود کرد و از جنگ افزار دور نگاه داشت.
سی ان ان این عبارت را یکبار دیگر به تنهایی اعلام کرد و گفت: باید چنین افرادی را محدود کرد و از جنگ افزار به دور نگاه داشت.
به گزارش ایرنا، در پی انتشار کتاب آتش و خشم در کاخ سفید، وکلای حقوقی دونالد ترامپ تلاش زیادی برای توقف توزیع آن کردند. مایکل وولف نویسنده این کتاب گفت که برای نوشتن آن با 200 نفر از جمله نزدیکان دونالد ترامپ همچون 'استیو بنن' استراتژیست وی مصاحبه کرده است.
مایکل وولف نویسنده این کتاب، دونالد ترامپ را دارای رفتاری بچگانه توصیف کرد.
این کتاب وضعیت روانی رئیس جمهوری آمریکا را با نقل قول هایی در محتوای کتاب زیرسوال برده است.
دونالد ترامپ در پی انتشار این کتاب که روحیات وی را در درون کاخ سفید برملا می کند، با حمله به نویسنده و استراتژیست سابق خود به رسانه های آمریکایی گفت که وی یک 'نابغه بسیار باثباتی' است.
نام:
ایمیل:
* نظر: