جامعه مسلمانان شهر بلویو (Bellevue) در ایالت واشنگتن آمریکا دومین نشست سالانه خود را برای افزایش شناخت فرهنگی و پیشگیری از جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان برگزار کرد
تعداد بازدید: ۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴ - 06 January 2018
http://www.ikna.ir/files/fa/news/1396/10/16/752979_418.jpg
به نقل از پایگاه خبری bellevuereporter؛ این نشست چهارشنبه (۱۳ آذر) همراه با ضیافت شام با همکاری اداره پلیس و انجمن همسایگی بلویو در ساختمان مدرسه این شهر برگزار شد.


فیصل، امام جماعت مسجد بلویو در این نشست با تاکید بر اهمیت صلح در اسلام گفت: مسلمانان در برخورد با یکدیگر سلام می‌دهند و این بدان معنا است که دیدار با شخص دیگر همراه با صلح و امنیت است نه تهدید.


پیشگیری از جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان، ایمنی شخصی، قوانین جرایم ناشی از نفرت واشنگتن، سیاست‌های مهاجرت محلی و استراتژی «فرار، پنهان شدن و مبارزه» در زمان تیراندازی در یک محل از موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.


گرچه مناطق ایالت واشنگتن به ویژه منطقه پیوجت ساند (Puget Sound) به نظر می‌رسد در مقایسه با سایر مناطق آمریکا همزیستی مسالمت‌آمیزتری با مهاجران مسلمان دارند اما شهر بلویو از لحاظ جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان ایمن نیست.


در ژانویه ۲۰۱۷ مسجد بلویو در یک آتش‌سوزی عمدی دچار حریق شد و تابلوی انجمن مسلمانان پیوجت ساند در سال ۲۰۱۶ دوبار مورد حمله قرار گرفت/.


نام:
ایمیل:
* نظر: