کد خبر: ۱۴۳۶
کمپین تحریم کالاهای اسرائیلی در اعتراض به مسئله به رسمیت شناخته شدن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی راه اندازی می شود.
تعداد بازدید: ۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۰ - 14 December 2017

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «channelnewsasia»، حزب اقتصادی خلق مالزی امروز (چهارشنبه 22 آذر) اعلام کرد که کمپینی را برای تحریم کالاهای اسرائیلی در پی به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی راه اندازی خواهد کرد.

این حزب که برای حمایت از تاجران و سرمایه گذاران تاسیس شده است اعلام کرد که بروشورهایی حاوی لیست کالاهای اسرائیلی تهیه و توزیع خواهد کرد تا مردم از خرید آنها اجتناب کنند.

این حزب همراه با دو سازمان غیر دولتی دیگر در مالزی نامه ای اعتراض آمیز در این زمینه را به سفارت آمریکا در کوالالامپور ارسال کردند.

محمد رضوان عبدالله،رئیس حزب اقتصادی خلق مالزی در این باره گفت:ما از بازگانان مسلمان در سراسر مالزی می خواهیم که از کالاهای اسرائیلی از جمله کوکاکولا استفاده نکنند.

گزارش ها حاکی از آن است که مالزی تا کنون بارها در چنین برنامه هایی برای تحریم رژیم صهیونیستی شرکت کرده است.

در پی درخواست حزب اقتصادی خلق مالزی،کوکاکولا در وب سایت خود نوشت که بودجه اش را برای حمایت از نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی هزینه نمی کند.

چند روز پیش هم مک دونالد مالزی در بیانیه ای هر گونه ارتباط با رژیم صهیونیستی را انکار کرد.

کشور مالزی که اکثریت جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می دهند از حامیان فلسطین است و دارای روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر: