کد خبر: ۱۱۶۹
موکب آستان های مقدس حسینی و عباسی در مسیر پیاده روی اربعین از موکب مؤسسه «حسین عشقی جهانی است» که متشکل از ۲۵ تابعیت مختلف از آمریکای لاتین، برزیل، شیلی، اسپانیا، بریتانیا و روسیه بود، استقبال کرد.
تعداد بازدید: ۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵ - 11 November 2017

 موکب آستان های مقدس حسینی و عباسی در مسیر پیاده روی اربعین از موکب مؤسسه «حسین عشقی جهانی است» که متشکل از 25 تابعیت مختلف از آمریکای لاتین، برزیل، شیلی، اسپانیا، بریتانیا و روسیه بود، استقبال کرد.

این موکب همچنین از حجت الاسلام سید احمد اشکوری مسئول تبلیغ حوزوی اربعین استقبال کرد. سید اشکوری سلام آیت الله سیستانی را به این عزاداران ابلاغ و تصریح کرد: پیاده روی اربعین، راه تکامل انسانی در تمامی ابعاد  آن است و آن یک حرکت خود جوش و بدون حمایت دولتی است.

وی افزود: این پیاده روی خالی از انگیزه های شخصی یا سیاسی است و انگیزه اصلی آن به نمایش گذاشتن دوستی و ولایت اهل بیت (علیهم السلام) و مفاهیم انسانی آن است.

حجت الاسلام اشکوری خطاب به حاضران گفت: این مسئولیت شماست که حقایق را از طریق شبکه های خود برای جهان بازگو کنید؛ چرا که امروز شما در پیاده روی شرکت کردید و مظهر انسانیت را به زیباترین شکل ممکن مشاهده کردید.

وی تاکید کرد: هر کدام از شما سفیر این پیاده روی و این مراسم هستید و باید آن را با امانت و دقت بازتاب دهید.

مارسیا هاشمی فعال رسانه ای آمریکا گفت: من یک فعال رسانه ای آمریکا هستم و آمده ام تا از نزدیک این راهپیمایی بزرگ و ابعاد انسانی و معنوی آن را ببینم و مطلع شوم.

انبارک محمد هنرمند آمریکایی اشاره کرد: می خواهیم جزئی از این تجربه باشیم تا حقایق آن را درک کنیم. ارزش های امام حسین(ع) به عدالت و صلح دعوت می کند و ما باید از آن برای مقابله با محور شرّ که همچنان پابرجاست استفاده کنیم.

موکبی با ۲۵ تابعیت در پیاده روی اربعین حسینی

موکبی با ۲۵ تابعیت در پیاده روی اربعین حسینی

موکبی با ۲۵ تابعیت در پیاده روی اربعین حسینی

موکبی با ۲۵ تابعیت در پیاده روی اربعین حسینی

موکبی با ۲۵ تابعیت در پیاده روی اربعین حسینی

نام:
ایمیل:
* نظر: