کد خبر: ۱۱۶۱
نماینده مرجع عالیقدر شیعیان در کربلا تاکید کرد، اکثر زائران در ایام اربعین از دوستداران امام حسین (علیه السلام) بوده و شمار معدودی از آنها برای گسترش فرقه‌گرایی و ترویج شعارهای سیاسی تلاش می‌کنند.
تعداد بازدید: ۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲ - 11 November 2017
 احمد الصافی، نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در کربلا در جریان سخنرانی نماز جمعه در صحن شریف امام حسین (علیه السلام) گفت: بخش اعظم این جمع انبوه از شرکت‌کنندگان در زیارت اربعین برای ابراز علاقه و محبتشان نسبت به امام حسین (علیه السلام) و همدردی با اهل بیت ایشان حضور یافته‌اند و طبیعی است که در این میان افرادی با سوء استفاده از این راهپیمایی از طریق گسترش فرقه‌گرایی و ترویج شعارهای سیاسی و فیلمبرداری از صحنه‌های مربوطه و نشر آن در پایگاه‌های اجتماعی در راستای اهداف خود گام بردارند.

وی افزود: اینها موارد نادری است که به ۹۹ درصد از جمع شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی مبارک که بیانگر شدت محبت به امام حسین (علیه السلام) است  ارتباطی ندارد.

الصافی تلاش‌ها برای جابجایی زائران و طرح‌های حمایتی از آنها را ستود و تاکید کرد: این طرح موفق بوده و بازگشت زائران را تسهیل کرده است.

نماینده مرجع عالی شیعیان با اعلام مشارکت بیش از ۱۳ میلیون زائر در مراسم اربعین تا به امروز خدمات ارائه شده به آنها را فوق‌العاده توصیف کرد.

عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی نیز از روند برگزاری مراسم اربعین و برنامه ریزی مناسب برای آن تقدیر کرد.
 
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: