ماندانا دهقان قهرمان دوگانه بانوان کشور به عنوان اولین لژیونر تاریخ دوچرخه‌سواری بانوان ایران به باشگاه اَلاصَیل امارات پیوست.
تعداد بازدید: ۵۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶ - 10 October 2017

ماندانا دهقان قهرمان، بانوی دوچرخه سواری دوگانه کشورمان به عنوان نخستین لژیونر تاریخ دوچرخه‌سواری بانوان ایران به باشگاه اَلاصَیل ( Al Asayl ) امارات پیوست. این باشگاه تنها تیم کنتیننتال بانوان در خاورمیانه است.

دهقان در رشته دوگانه در رنکینگ ۱۴ جهان قرار دارد، به دلیل حضور در رقابت های سطح بالای پاورمن و کسب نتایج عالی در دنیا مطرح شده است. او سال ۹۴ در رقابت‌های جایزه بزرگ امارات عنوان قهرمانی را به‌دست آورد و مورد توجه تیم‌های آسیایی قرار گرفت.

اولین خانم لژیونر ایرانی در اماراتباشگاه اماراتی ( Al Asayl ) با ارسال ایمیل از او دعوت کرد تا برای تست ‌گیری به امارات برود.

بانوی دوچرخه سوار کشورمان قرار است در اولین مسابقه تور چهار مرحله‌ای دوچرخه‌سواری که ۲۹ مهر ماه در تایلند برگزار می‌شود، تیم جدیدش را همراهی کند.

گفتنی است حمید خمسه همسر ماندانا دهقان و مربی او که همراه دهقان به امارات رفته بود، برای عضویت در کادر فنی تیم اماراتی Al Asayl قرارداد همکاری با این باشگاه را امضا کرده است.

اولین خانم لژیونر ایرانی در امارات

ماندانا دهقان متولد ۶۹ از سال ۸۸ دوچرخه سواری دوگانه را آغاز کرده است. از پنج سالگی ژیمناستیک و شنا کار می‌کرد. زمانی که او به سمت دوچرخه سواری دوگانه آمد به تیم ملی دعوت شد، اما اعلام کرد که می‌خواهد دوگانه را به صورت حرفه‌ای ادامه دهد و به اردو نرفت. او در این مدت همواره نفر اول دوگانه بانوان ایران بوده است. دهقان اولین بانوی ایرانی است که در دوچرخه‎سواری لژیونر شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: